Bilgi Merkezi
Genel Bilgiler
Omlira Nedir?
Omlira Ethereum ağı üzerinde ERC-20 uyumlu olarak ve omChain üzerinde temel birim olarak çalışan hibrit kripto varlıktır. Omlira ERC-20 destekleyen tüm kripto cüzdanları ile gönderilip alınabilir.
Omlira toplam arzı ne kadardır?
Omlira toplamda 1 milyar adet üretilmiştir ve bu arz yakım süreçleri ile birlikte 500 milyon Omlira'ya düşürülecektir. Bu nedenle Omlira'nın toplam arzı 500 milyon Omlira'dır.
Omlira nerelerde kullanılabilir?
Omlira Ethereum ERC20 uyumlu olduğundan dolayı Ethereum ağı üzerinde yer alan merkeziyetsiz uygulamalar ile etkileşime geçerken kullanılabilir. Ayrıca omChain üzerinde temel birim olduğundan dolayı omChain üzerinde yapılacak tüm işlemlerde Omlira kullanılması gerekmektedir.
Omlira neden farklı?
Şeffaflık ve denetlenebilirlik Omlira ve Open Money için en önemli ahlaki değerdir.

Omlira’ya, omChain’e ve diğer çözümlerimize duyulan güven hem kullanıcılarımız hem de kurumsal müşterilerimiz için çok önemli. Ancak kalitenin yalnızca güven ile ortaya çıkmayacağını da biliyoruz. Bu nedenle karşılıklı güvene duyulan ihtiyacı en aza indirebilmek için şeffaf ve denetlenebilir blokzincir çözümleri ile teknolojik altyapımızı kullanıcı ve müşterilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz.

Sektöre entegrasyonun sağlanabilmesi için omChain ile EVM uyumlu, denetlenebilir bir blokzincir çalıştırıyoruz. Otoritenin kanıtı mutabakatıyla çalışan bu zincir Omlira ve diğer çözümlerin merkezini oluşturmaktadır. Bu nedenle çözümlerimiz blokzincir üzerinde yarı-otonom olarak çalışmaktadır.
Omlira ödül programı nedir?
OM Projesi belirli periyotlarla omApp kullanıcılarına ödül dağıtmayı hedeflemektedir. Daha sonra açıklanacak olan şartları taşıyan omApp kullanıcıları bu ödül programına katılabilir. Ödüller Omlira cinsinden dağıtılacaktır.

Ayrıca OM Projesi geliştirilme aşamasındayken projenin ihtiyaç duyacağı çeviri/tasarım gibi ihtiyaçları karşılayan kullanıcılara da ek ödüller dağıtılacaktır.
Omlira geri alım programı nedir?
Open Money belirli periyotlarda piyasadan Omlira satın almayı hedefler. Böylelikle piyasada talep oluşturulmuş olur. Geri alım programı ile elde edilen Omliralar tekrar kullanılamayacak şekilde yakılır ve Omlira arzı azalır. Geri alım programı piyasadaki toplam Omlira miktarı 100 milyona ulaşıncaya kadar devam edecektir.
Satış Süreci
Omlira Airdrop nedir?
Omlira airdrop, katılımcıların iletişim bilgilerini bizlerle paylaşmaları halinde karşılıksız olarak hediye Omlira kazandıkları bir programdır. Omlira airdrop sürecinde elde edilmiş Omliralardan herhangi bir ücret talep edilmez.

Omlira airdrop programı 4 Eylül 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleşmiştir.
Omlira referans programı nedir?
Omlira referans programı airdrop ve satış süreçlerinde katılımcıların referansı ile kayıt olan diğer katılımcıların yaptığı satın alma miktarına orantılı olarak bonus Omlira kazandıran ödül programdır.

Omlira airdrop programı ile her kullanıcıya 250 Omlira ödül verilmiştir.

Omlira referans oranları aşağıda gösterildiği şekildedir;

  • Airdrop katılımcı referansı -> Katılımcı başına 50 Omlira
  • Çekirdek satış referansı -> Referansın satın aldığı miktarın %5'i
  • Ön satış referansı -> Referansın satın aldığı miktarın %8'i
  • Normal satış referansı -> Referansın satın aldığı miktarın %10'u
Omlira ön satışı nedir?
Omlira; piyasa dengesini korumak, fiyat dalgalanmalarının ve spekülatif hareketlerin önüne geçebilmek için çeşitli evrelerde farklı fiyatlardan satışa sunulacaktır. Ön satış ise bu evrelerden ilki olup, yalnızca airdrop katılımcılarına özel olarak 26 Ocak 2021 - 22 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenmiş ve toplamda 26.550.527 Omlira satılmıştır.
Omlira normal satışı nedir?
Omlira normal satışı 3 faz şeklinde Omlira'nın herkese açık olarak gerçekleşecek satış sürecidir. Her faz satışta kademeli olarak fiyat artışı olacaktır. Kademeli fiyat artışının nedeni bizlere daha erken destek veren katılımcılarımızın daha avanatajlı fiyatlardan Omlira sahibi olabilmesine imkan tanımaktdır.

Normal satış süreçlerinde Omlira fiyatı aşağıdaki gibi olacaktır;

  • Ön satış 1 adet Omlira = 0.05 TL (5 kuruş)
  • 1. Faz satış 1 adet Omlira = 0.10 TL (10 kuruş)
  • 2. Faz satış 1 adet Omlira = 0.15 TL (15 kuruş)
  • 3. Faz satış 1 adet Omlira = 0.20 TL (20 kuruş)
Müşterilere Özel
Nasıl Omlira elde edebilirim?
Omlira normal satış süreçlerinde Omlira satın alabilirsiniz. Ayrıca referans olarak kullanıcı davet ederek referanslarınızın satın alımlarından ödül olarak Omlira kazanabilirsiniz.

Omliralarımı ne zaman transfer edebilirim?
Airdrop, referans ve ödül sistemi yoluyla veya herhangi bir satış süreci içerisinde elde ettiğiniz Omliralar piyasa dengesinin korunabilmesi adına belirli bir süre transfer kilidine sahip olacaktır.

Transfer kilidi 2021 yılının 3. çeyreğinde (ekip için ayrılmış olan Omliralar hariç olmak üzere) tüm Omliralar için aynı anda kaldırılacaktır. Transfer kilidi kaldırıldıktan sonra dilediğiniz gibi Omlira transfer edebilirsiniz.
Neden transfer kilidi var?
Ani değer kayıpları ya da piyasadaki spekülatif hareketlerin önüne geçebilmek için elde edilmiş tüm Omliralarda transfer kilidi bulunmaktadır. Transfer kilidi süreci içerisinde kullanıcılar hiçbir transfer işlemi gerçekleştiremeyecektir.
Omlira hisse senedi midir?
Omlira hisse senedi değildir. Omlira sahibi olmak çeşitli kampanyalara katılmaya ve ödül kazanmaya imkan tanısa da kesinlikle şirket veya proje içerisinde herhangi bir söz hakkı tanımamaktadır. Omlira sahibi olmak hiçbir şart veya koşul altında OM Projesi ve/veya Open Money Teknoloji ve Yatırım Anonim Şirketi içerisinde yönetim veya denetim hakkı vermez.
Omlira'nın değerini ne belirler?
Omlira airdrop sürecinde ücretsiz olarak kullanıcılara verilecek. Satış süreçlerinde de belirlenen sabit fiyatlardan değer görerek katılımcılar tarafından satın alınabilecektir. Satış süreçleri tamamlandıktan sonra kripto para alış-satış platformlarında işlem görmeye başladığında değeri tamamen Omlira sahipleri arasında belirlenecek olup, serbest piyasa mantığı ile işlem görecektir. Omlira'nın değeri üzerinde hiçbir kurum veya kuruluş, Open Money Tek. ve Yat. A.Ş. de dahil olmak üzere, söz sahibi değildir.
Telegram Canlı Destek